Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
kaszak
prostata
zapalenie oskrzeli
głuchota starcza
megakariocytopenia
polipy przewodu pokarmowego
zapalenie jelita grubego
rak trzustki
choroba wysokościowa
rozszczep podniebienia
toksyczne zapalenie jelit
postrzał i rwa kulszowa
choroba Addisona
ospa wietrzna
nerwica depresyjna

 

natręctwa

Pojęcie medyczne natręctwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja natręctw napisana w sposób zrozumiały.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że są owładnięci różnego rodzaju natręctwami. Taki stan psychiczny bardzo komplikuje nasze życie. Gdyż ludzie, którzy mają tego typu problemy bardzo często nie wiedzą jak sobie mogą pomóc w tej materii.

Różnego rodzaju natręctwa jest nic innego jak specyficzna nerwica, która zawładnęła życiem takiego człowieka. Taki człowiek charakteryzuje się przeważnie wielokrotnym powtarzaniu pewnych czynności, które normalna osoba wykonuje przeważnie tylko raz. Przykładowo tacy ludzie bardzo często myją ręce w przeświadczeniu, że są one cały czas brudne. Niektórzy na przykład po kilkakrotnie sprawdzają już dawno zamknięte drzwi. Jest to specyficzny stan naszego umysłu, z którym nie mamy szans samodzielnie sobie poradzić. Ludzie w takim momencie powinni udać się do wykwalifikowanego specjalisty, który odnajdzie przyczynę takiego zachowania.

Leczenie nerwicy natręctw polega głównie na wielokrotnych terapiach a także na przyjmowaniu odpowiednich lekarstw, które będą wpływać na naszą psychikę. Najczęściej w takich momentach są podawane pacjentowi leki antydepresyjne. Dodatkowo niedawno odkryto również, że różnego rodzaju neuroleptyki są bardzo pomocne w takich przypadkach.

Jednak najważniejsza w leczeniu nerwicy natręctw jest terapia psychologiczna. Niekiedy także stosowana jest autoterapia. Taka terapia polega na pokazaniu pacjentowi, z jakim problemem mamy do czynienia. Niejednokrotnie przyczyną takiego zachowania są traumatyczne przeżycia z dzieciństwa czy skrywane pragnienia. Taka terapia ma za zadanie zwalczenia konfliktu, jaki panuje wewnątrz danego człowieka. Gdy poradzimy sobie już w tymi wszystkimi negatywnymi emocjami bardzo często natręctwa przechodzą samoistnie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]