Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
wścieklizna
dna moczanowa
alergia pokarmowa
kolka niemowlęca
nadczynność przytarczyc
torbiel
choroba Vaqueza
choroba Banga
krwiomocz
niedoczynność przytarczyc
zapalenie spojówek
głuchota starcza
oko nadwzroczne
choroby zawodowe
testotoksykoza

 

krwotok z nosa

Pojęcie medyczne krwotok z nosa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja krwotoku z nosa napisana w sposób zrozumiały.

Chyba nie ma na świecie osoby, której chociaż raz nie poleciała krew z nosa. W większości przypadków nie jest to nic straszonego. Oczywiście może się przydarzyć, że takie krwawienie zakończy się wizytą w szpitalu a nawet śmiercią. Jednak jest to na tyle rzadkie zjawisko, że nie powinniśmy nawet wspominać o nim. Tylko obfity krwotok z nosa może sprawić utratę przytomności. Jednak by tak się stało z nasz organizm musiałby wydalić ponad litr krwi. A to się dzieje w bardzo ale to bardzo rzadkich okolicznościach.

Istnieje wiele przyczyn krwotoku z nosa. Chyba najczęściej spotykanym krwawieniem z nosa ingerencja z zewnątrz. Dzieje się tak przeważnie podczas bójki bądź wypadku. Wtedy bardzo często nasz nos zostaje uszkodzony a co za tym idzie krwawimy z niego. Innymi czynnikami wpływającymi na krwotok z nosa są nadciśnienie tętnicze czy zbytni wysiłek fizyczny. Taki krwotok może także pojawić się u ludzi, którzy mają krzywą bądź uszkodzoną przegrodę nosową. Niekiedy także nadmierne nasłonecznienie i odwodnienie naszego organizmu może doprowadzić do krwotoku z nosa. Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych przyczyn tego krwawienia jednak zdarzają się one już stosunkowo rzadko.

W przypadku krwotoku z nosa ciężko jest jednoznacznie mówić o leczeniu jego. Gdyż jednorazowe krwawienie w cale nie musi oznaczać zagrożenie dla naszego organizmu. Dopiero gdy takie krwawienie nie przestaje, bądź jego częstotliwość się nasila powinniśmy udać się jak najszybciej do lekarza. W większości przypadków wystarczającym działaniem jest przechylenie głowy do przodu, oddychanie ustami a następnie oczyszczenie nosa. Niekiedy stosuje się także uciskanie nosa oraz zimne okłady na czoło i kark. Jednak jeżeli to nie pomoże powinniśmy natychmiast pojawić się u lekarza, gdyż wtedy najczęściej mamy do czynienia z krwotokiem wewnętrznym.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]