Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie języka
układ krążenia
torbiel
fobia społeczna
polipy nosa
rumień zakaźny
rak gruczołu krokowego
przewlekły katar
agranulocytoza
przyzębica
chrapanie
celiakia
hemoroidy
osteonecrosis
katar żołądka

 

wrzód weneryczny

Pojęcie medyczne wrzód weneryczny i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wrzodu wenerycznego napisana w sposób zrozumiały.

Wrzód weneryczny jest schorzeniem, którego nikt nikomu nie życzy. Jest to choroba weneryczna, która jest przenoszona drogą płciową. Wrzód ten jest wywoływany przez pałeczki Ducreya. Może się on pojawić już po trzech dniach od zarażenia. Ludzie bardzo często nie są świadomi tego, że są nosicielami tej jakże nieprzyjemnej choroby. Dlatego przygodny stosunek płciowy bez odpowiedniego zabezpieczenia jest tak groźny. Ludzie zabezpieczają się przede wszystkim tylko przed zarażeniem się wirusem HIV, zapominając, że jest jeszcze wiele innych chorób wenerycznych, które są przenoszone drogą płciową.

Wrzód ten jest bardzo nieprzyjemny. Atakuje w równym stopniu zarówno kobiety jak i mężczyzn. U kobiet występuje on na wargach sromowych. Z kolei u mężczyzn na napletku i żołędzi. Jest on widoczny gołym okiem wyglądem swoim przypomina ziarno soczewicy. Wokół niego pojawia się także jasnoczerwona otoczka. Jest on miękki w dotyku. Ból jaki może sprawić jest ogromny. Wręcz można powiedzieć, że jest nie do wytrzymania. Taki wrzód weneryczny może skutecznie utrudnić życie. Dlatego jeżeli tylko zaobserwujemy jakiekolwiek zmiany na naszych organach płciowych powinniśmy natychmiast udać się po poradę do specjalisty, który będzie wiedział jak sobie z nim poradzić.

Leczenie tego typu przypadłości jest przeważnie tylko jedne. A mianowicie stosuje się w takich przypadkach odpowiednie maści, które stopniowo przyniosą nam ulgę w cierpieniu. W niektórych przypadkach wymagana jest interwencja chirurgiczna, polegająca na przeprowadzeniu drobnego zabiegu w celu wycięcia niepożądanej tkanki. W przypadku pojawienia się takiego wrzodu wymagane jest leczenie obojga partnerów. Jest konieczność w przeciwnym wypadku nigdy nie pozbędziemy się tego utrapienia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]