Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba Vaqueza
nerwica hipochondryczna
niedoczynność przytarczyc
zapalenie opon mózgowych
oparzenia
przewlekła niewydolność krążenia
hipereozynofilia
torbiel jajnika
wady serca
nadczynność hormonalna jąder
fobia społeczna
choroby weneryczne
matołectwo
hypermetropia
biegunka

 

włókniak miękki

Pojęcie medyczne włókniak miękki i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja włókniaka miękkiego napisana w sposób zrozumiały.

Choroba włókniak miękki sprawia, że zarażona osoba cierpi przez to, że na jej ciele pojawiają się brązowe plamki. Zazwyczaj mają one niewielkie rozmiary i mogą umiejscawiać się w najróżniejszych nawet miejscach – od skóry znajdującej się wokół szyi, przez pachy, a na piersiach skończywszy.

Choroba ta nie zagraża bezpośrednio ludzkiemu życiu, ale należy ją leczyć. Dobrze jest również zdawać sobie sprawę z tego, że chociaż do tej pory nie wiadomo, co jest przyczyną włókniaka miękkiego, to na szczęście wiadomo, w jakich miejscach najczęściej się pojawia. Są to przede wszystkim te miejsca na ciele, które narażone są na wyższą temperaturę, przez co skóra wydziela większe ilości potu. Należy również zwracać uwagę na miejsca intymne, szczególnie jeżeli ulegną przetarciom – w takich sytuacjach włókniak miękki również może się pojawić. Dobrze jest zatem dbać o higienę i od czasu do czasu obejrzeć się dokładnie pod prysznicem. Jest to o tyle istotne, że bardzo często osoby chore na włókniaka w ogóle nie mają o tym najmniejszego nawet pojęcia.

Wspominane już na początku, brązowe plamki są w większości przypadków bezbolesne, a ze względu na ich niewielkie rozmiary ciężko jest je nawet zlokalizować. Malutkie guzki, które pojawiają się na skórze chorego mogą jednak być bardzo bolesne, jeżeli na przykład wystąpi w nich stan zapalny. Lepiej więc uważać i w razie jakichkolwiek podejrzeń co do tego, że złapało się włókniaka miękkiego, trzeba jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który będzie w stanie pomóc nam wybrać najlepszą metodę, dzięki której pozbędziemy się tego problemu. Wybór jest stosunkowo duży, bo włókniaka miękkiego można leczyć na kilka sposobów – od zabiegów z ciekłym azotem, przez chirurgiczne usuwanie guzków. Są one oczywiście całkowicie bezbolesne.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]