Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
brodawki weneryczne
czerniak
stłuczenie mózgu
ból ucha
choroba tarczycy
nerwica wegetatywna
zapalenie gruczołu krokowego
otospongioza
pylica płuc
zaburzenia czynnościowe nerek
cytomegala
koklusz
cysta
zaburzenia oddychania
histeria

 

trzydniówka

Pojęcie medyczne trzydniówka i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja trzydniówki napisana w sposób zrozumiały.

Trzydniówka. Dolegliwość ta dotyczy bardzo często małych dzieci zazwyczaj poniżej czwartego roku życia. Choroba ta zwana jest również rumieniem nagłym. Charakteryzuje się ona zazwyczaj tym, że dopiero po zakończeniu można określić, że to był właśnie ten niestety nagły wirus. Bardzo często objawem trzydniówki jest bardzo wysoka gorączka, dochodząca nawet do czterdziestu stopni, z tym nie idzie żadna inna dolegliwość.

W czasie choroby trzydniówki dziecku bardzo często należy podawać znacznie większą ilość płynów, jak również łatwostrawne posiłki, a jeśli gorączka przekroczy nawet 38 stopni, co najczęściej zdarza się wieczorami należy podać lek przeciwbólowy, zazwyczaj bezpieczny i odpowiedni dla wieku malucha. Może to być czopek albo syrop. Obniżenie wysokiej gorączki można również uzyskać też przez zimne okłady lub bardzo letnią kąpiel. Dziecko należy bardzo dobrze obserwować. Jeśli oprócz gorączki dziecko zaczyna mieć na przykład problem z oddychaniem, należy bezpośrednio skontaktować się z lekarzem w tym samym czasie. Jak sama nazwa mówi, dolegliwości ustają po trzech dniach.

Pamiątką jest wysypka, czyli najczęściej tak zwany rumień. Są to maleńkie, bardzo czerwone plamki, widoczne na tułowiu, szyi, czasem twarzy i kończynach. Wysypka ta nie jest groźna. Nie trzeba jej niczym smarować. Wystarczy cierpliwość, ponieważ kilka godzin po pojawieniu się sama znika, beż jakichkolwiek śladów.

Trudno jest wyczuć e chorobę. Dolegliwości czasem są niewielkie. Podwyższona, ale nie niepokojąca gorączka, apetyt, chęć zabawy, to zabija czujność rodziców. Dopiero jak po kilku dniach pojawia się lekka wysypka łatwo się domyśleć, że dziecko bardzo delikatnie przeszło tego wirusa.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]