Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rumień nagły
hemoroidy
rak oskrzela
brodawki
wady serca
reumatoidalne zapalenie stawów
wąglik
miastenia
hypermetropia
rumień zakaźny
katar żołądka
nerwice
zaćma
nerwica dystymiczna
biegunka

 

stwardnienie rozsiane

Pojęcie medyczne stwardnienie rozsiane i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja stawrdnienia rozsianego napisana w sposób zrozumiały.

Stwardnienie rozsiane jest bardzo poważną chorobą, na które jeszcze nie stworzono skutecznego lekarstwa. Osoby u których zdiagnozowane zostanie stwardnienie rozsiane są skazane na myśl o tym, że prędzej czy później będą musiały pożegnać się z tym światem. Dlatego powinniśmy wszyscy współczuć tym ludziom i zrobić wszystko by ich życie zakończyło się jak najbardziej łagodnie. Oczywiście istnieją lekarstwa, które w jakimś tam stopniu ulżą pacjentom. Nawet w ostatnich czasach wydłużono sporo życie takich ludzi. Jednak na całkowite wyleczenie nie jest możliwe.

Stwardnienie rozsiane jest przypadłością, które bezpośrednio atakuje nasz układ nerwowy. A dokładnie rzecz ujmując jest to bardzo przewlekła i skomplikowana choroba demielinizacyjna. Jest to swoiste zapalenie, w którym atakowane są tkanki nerwowe naszego organizmu. Podczas takiego zapalenia dochodzi do rozpadu aksonów komórek nerwowych. Najczęściej na tą przypadłość chorują mężczyźni. Jej początek może nastąpić nawet już po dwudziestym roku życia.

Objawy z jakimi mamy do czynienia podczas tej choroby są bardzo wyraźne. Najczęściej spotykane są różnice w czuciu naszych kończyn i twarzy. Następnie pojawia się także osłabienie organizmu, problemy z utrzymaniem całkowitej równowagi i niepewny krok. Dość częstym zjawiskiem spotykanym u chorych jest także problemy z widzeniem. Na początku takie osoby mogą widzieć podwójnie. U niektórych może dojść do całkowitej ślepoty.

Leczenie stwardnienia rozsianego jest bardzo trudne, gdyż nie tak naprawdę prawdziwego remedium, które mogłoby wyleczyć danego człowieka. Istnieje wiele metod leczenia, które skutecznie spowalniają postęp tej choroby. Każda z nich jest odpowiednio uwarunkowana od typu, rozpoznania i przebiegu danej choroby.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]