Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba wieńcowa
opryszczka
kolka nerkowa
rak prącia
RDS
choroby weneryczne
układ limfatyczny
karłowatość przysadkowa
osteonecrosis
choroby jelita grubego
objawy ciąży
prosaki
niedokrwistość
ropień wątroby
afta

 

rozszczep podniebienia

Pojęcie medyczne rozszczep podniebienia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja rozszczepu podniebienia napisana w sposób zrozumiały.

Rozszczep podniebienia podobnie jak i wargi jest wada, która powstaje u dziecka już w embrionalnej fazie życia. Wtedy to właśnie powstają różnego rodzaju procesy w twarzoczaszce. Te błędy bardzo często ciężko jest wyeliminować w okresie ciąży, gdyż bardzo często zwykłe USG nie jest w stanie wykryć tej wady.

Taki rozszczep utrudnia życie takiemu dziecku. Gdyż nasza pociacha może mieć problemy wtedy ze spożywaniem pokarmu. W dalszym okresie życia to rozwarstwienie może także skutecznie utrudnić prawidłową wymowę a także może spowodować nawet i drobne wady słuchu.

Leczenie rozszczepu podniebienia jest ogromnie ciężkie i długotrwałe. Zawsze kończy się ono interwencją chirurgiczną. Gdyż tylko takie działanie może połączyć to zostało wcześniej rozszczepione. Jednak sama operacja zazwyczaj jest niewystarczająca, gdyż komplikacje jakie przeważnie występują przy okazji są ogromne. Dzieci mające rozszczep podniebienia mają przeważnie problemy z wymową dlatego przez wiele lat muszą być cały czas pod opieką logopedy. Tylko w ten sposób dzieci mają szansę normalnie wprowadzić się do życia.

Dodatkowo każdy rodzic prędzej czy później będzie chciał zafundować takiemu dziecku operację plastyczną, gdyż blizny powstałe po operacji są niejednokrotnie zbyt szpetne by pozostawić je. Szczególnie widoczne jest to w przypadku dziewczynek, dla których uroda jest przecież tak ważna i kluczowa.

Rozszczep podniebienia w niewielkim procencie jest uwarunkowany od podłoża genetycznego. Jednak głównymi czynnikami występowania tej przypadłości leżą od pochodzenia etnicznego rodziców. Rdzenni mieszkańcy Ameryki i Australii są najbardziej narażeni na tego typu schorzenie. Mieszkańcy kontynentu afrykańskiego praktycznie są wolni od tej przypadłości.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]