Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rozszczep podniebienia
anorgazmia
nerwica wegetatywna
próchnica zębów
choroba Krona
narkomania
układ nerwowy
katar
psychozabawy
choroby serca
nadżerka
nadciśnienie tętnicze
aids
hipochondria
choroba lokomocyjna

 

rak wątroby

Pojęcie medyczne rak wątroby i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja raka wątroby napisana w sposób zrozumiały.

Rak wątroby jest jedną z najbardziej niebezpiecznych odmian nowotworów złośliwych. W większości przypadków kończy się on śmiercią chorego człowieka. Nowotwór złośliwy wątroby aż w dziewięćdziesięciu pięciu procentach powstaję z przerzutów z innych organów. Rak jelita grubego, trzustki i sutka są najczęstszymi prowodyrami nowotworu wątroby. Jak wiadomo wątroba jest bardzo ważna dla naszego organizmu. To sprawia, że jeżeli tylko jest coś nie tak z naszą wątrobą to nasz organizm od razu to odczuwa. Bardzo często występują kolejne przerzuty raka wątroby. Atakowane są wtedy bardzo kluczowe organy w naszym organizmie. A dokładnie mózg, płuca i kości.

Jak widać nie powinniśmy bagatelizować objawów nowotworu wątroby, gdyż takie zachowanie doprowadzi nas prędzej czy później do śmierci. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że objawy raka wątroby możemy pomylić w innymi chorobami. Kolejną utrapieniem chorych na ten rodzaj nowotworu jest to, że rak wątroby jest przeważnie efektem ubocznym innych nowotworów. Dlatego nigdy nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że dane objawy są tylko przypisane rakowi wątroby. Najlepszą metodą by wykryć nowotwór złośliwy wątroby jest przejście szeregu badań. Do takich badań należą scyntygrafia, angiografia czy biopsja. Oczywiście nie możemy także zapominać o badaniach laboratoryjnych, dzięki którym uzyskamy stuprocentową pewność diagnozy.

Nowotwór złośliwy wątroby jest odporny na wszelka chemioterapię, to sprawia, że leczenie go jest bardzo trudne. Średnia żywotność ludzi, u których wykryto rak wątroby nie przekracza pół roku. Usuniecie płatu wątroby to tylko jedna z opcji, którą możemy wykorzystać w walce z rakiem wątroby. Jednak najczęściej by mieć jakiekolwiek szanse na przeżycie musimy poddać się transplantacji.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]