Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie opon mózgowych
krwiak
rzeżączka
rak endometrium
borelioza
ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego
koklusz
choroba górska
psychozabawy
nerwica neurasteniczna
menorrhagia
kretynizm
nadciśnienie tętnicze
nowotwory
próchnica zębów

 

rak prącia

Pojęcie medyczne rak prącia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja raka prącia napisana w sposób zrozumiały.

Rak prącia jest to jeden z najpoważniejszych nowotworów jaki może dopaść mężczyzn. Ta choroba nie dość, że bardzo bolesna to dodatkowo jest bardzo wstydliwą przypadłością. Wielu mężczyzn lekceważy sobie wszelkiego rodzaju objawy związane z tą przypadłością. Dzieje się tak głównie, że mężczyźni nie dopuszczają do siebie świadomości faktu choroby. Oczywiście wizyta u urologa nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak odkładanie jej na późniejszy czas może doprowadzić tylko i wyłącznie do powikłań a w najgorszym razie nawet do śmierci.

Nowotwór prącia wywodzi się najczęściej z nabłonka prącia. A dokładnie rzecz ujmując z żołędzia bądź napletka. Najczęściej dopada on mężczyzn w dojrzałym wieku. Mężczyźni po pięćdziesiątym roku życia są najbardziej narażeni na tego typu schorzenia. W Polsce rak prącia powoduje śmierć pół procent wszystkich chorujących na nowotwór. Istnieje wiele rodzajów nowotworu prącia. Najczęstszym rodzajem jest rak płaskonabłonkowy, ale istnieją jeszcze takie jak rak podstawnokomórkowy, czerniak i mięsak.

Główną przyczyną raka prącia od wielu lat jest higiena osobista na bardzo niskim poziomie. mężczyźni w podeszłym wieku w pewnym momencie przestają dbać o siebie a co za tym idzie narażają się na różnego rodzaju przypadłości, które tak jak w przypadku raka prącia mogą doprowadzić nawet do śmierci. Dodatkowo powodem powstania nowotworu może być także długo nieleczona stulejka. Niekiedy zdarza się także, że duży wpływ na to ma zbyt intensywne życie płciowe, oraz częste zmienianie partnerów seksualnych. Także zbyt wczesna inicjacja seksualna może być jedną z przyczyn nowotworu prącia. Jak widać wszyscy mężczyźni powinni utrzymać higienę narządów rozrodczych do późnych lat, gdyż tylko w ten sposób możemy zmniejszyć zagrożenie jakim jest rak prącia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]