Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie tchawicy
nekrofilia
otyłość
narkomania
influenza
toksyczne zapalenie jelit
choroby jelita grubego
ksztusiec
klatka piersiowa
kolka niemowlęca
botulizm
krwotok z dróg rodnych
skolioza
rzęsistkowica
uraemia

 

gościec przewlekle postępujący

Pojęcie medyczne gościec przewlekle postępujący i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja gośćca przewlekle postępującego napisana w sposób zrozumiały.

Reumatoidalne zapalenie stawów to inaczej mówiąc gościec przewlekle postępujący. To choroba, która jest schorzeniem autoimmunologicznym. Do końca nie wiadomo, jakie są przyczyny tej choroby. Zasadniczo jest ona uwarunkowana genetycznie. Może mieć powiązania również z zakażeniem wirusami czy też drobnoustrojami. Wiąże się także ze znacznym oraz długotrwałym wysiłkiem fizycznym, na przykład w związku z wieloletnią ciężką fizyczną pracą.

Objawy
Wśród objawów ogólnych, które towarzyszą tej chorobie, należy wymienić przede wszystkim nadmierną potliwość. Poza tym choroba objawia się uczuciem „rozbicia”. Dodatkowo mogą pojawiać się stany podgorączkowe oraz zapalenie stawów. Bardzo często można spotkać zapalenie stawów dłoni, które w konsekwencji prowadzi do pogrubienia błony maziowej, a następnie do niszczenia chrząstki stawowej. Do tego należy wymienić objawy takie jak obrzęk, a także ból i sztywność poranna stawów. Kolejne stadia to zaniki mięśniowe, w konsekwencji których dochodzi do trwałego kalectwa.

Leczenie
Gościec stawowy to choroba, która wymaga leczenia. Musi ono być przeprowadzone pod kontrolą lekarza. Do tego pacjent powinien zażywać regularnych ćwiczeń połączonych z zabiegami rehabilitacyjnymi. Już w momencie pojawienia się pierwszych objawów winno się energicznie działać w kierunku dokonania gruntownego oczyszczenia organizmu z toksyn. Proces leczenia może być bardzo trudny i będzie trwać lata. W trakcie leczenia konieczne jest podawanie leków, które będą wywierać wpływ na przebieg choroby. Podaje się przeważnie sole złota oraz antybiotyki. Dodatkowo zaleca się stosowanie leków wspomagających, których zadaniem będzie likwidowanie dolegliwości wiążących się z postępowaniem choroby. Stosuje się także leki przeciwbólowe oraz różnorodne zabiegi chirurgiczne.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]